Yhteystiedot

Suomi markkina-alueena

Markkina-alueemme kattaa koko Suomen. Myyntikonttorimme palvelevat teitä Lahdessa, Jyväskylässä, Vaasassa sekä pääkaupunkiseudulla. Arkkipainomme tuotanto sijaitsee Lahdessa.

Sanomalehtipainomme sijaitsevat Jyväskylässä, Tuusulassa, Lahdessa, Varkaudessa sekä Kouvolassa.

Sanomalehtipainojen yhteystiedot löytyvät täältä.

Lahden toimipiste

Ilmarisentie 9 (PL 80)
15101 Lahti

Pääkaupunkiseutu - Myynti

Väritehtaankatu 8, 01300 Vantaa

Jyväskylä - Myynti

Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Myynti Arkki- ja digipainotuotteet.
Myynti palvelee Teitä Lahdessa, Jyväskylässä, Vaasan talousalueella sekä pääkaupunkiseudulla:

Lahti - Ilmarisentie 9

Jyrki Vattulainen
myyntijohtaja
jyrki.vattulainen@lehtisepat.fi
Jyrkin
Jyrkin Linkedin

Jarmo Pelli
asiakkuuspäällikkö
jarmo.pelli@lehtisepat.fi
Jarmon
Jarmon Linkedin

Nina Öström
myyntisihteeri, laskutus
nina.ostrom@lehtisepat.fi

Pääkaupunkiseutu - Väritehtaankatu 8, 01300 Vantaa

Merja Jokiaho
asiakkuuspäällikkö
merja.jokiaho@lehtisepat.fi
Merjan
Merjan Linkedin

Mikko Kallioranta
asiakkuuspäällikkö
mikko.kallioranta@lehtisepat.fi
Mikon
Mikon Linkedin

Jyväskylä – Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Kai Viljakainen
asiakkuuspäällikkö
kai.viljakainen@lehtisepat.fi

Vaasan talousalue

Juha Palojärvi
asiakkuuspäällikkö
juha.palojarvi@lehtisepat.fi

Myynti Sanomalehtituotteet

Jari Tiilikainen
myyntipäällikkö
jari.tiilikainen@lehtisepat.fi
Jukka Lohi
myyntipäällikkö
jukka.lohi@lehtisepat.fi
Anssi Kumpulainen
myyntipäällikkö
anssi.kumpulainen@lehtisepat.fi

Tuotanto - Lahti

Jyri Ruotsalainen
tuotantopäällikkö
jyri.ruotsalainen@lehtisepat.fi
Jyrin
Jyrin Linkedin
Petri Salovaara
tuotannonsuunnittelija
petri.salovaara@lehtisepat.fi
Petrin
Jyrin Linkedin
Arja Kolehmainen
logistiikka-assistentti
arja.kolehmainen@lehtisepat.fi
Saija Sihvola
digipaino- ja logistiikkavastaava
saija.sihvola@lehtisepat.fi
Antti Santala
projektiasiantuntija
antti.santala@lehtisepat.fi
Antin
Antin Linkedin

Tuotanto - Lahti / Prepress-aineistot

Jari Tarsa
prepress-operaattori
jari.tarsa@lehtisepat.fi
Timo Järveläinen
prepress-operaattori
timo.jarvelainen@lehtisepat.fi
Sauli Koistinen
prepress- ja digipaino-operaattori
sauli.koistinen@lehtisepat.fi
Marja Lehikko
prepress- ja digipaino-operaattori
marja.lehikko@lehtisepat.fi

Hallinto / Myynti / Lähettämö / Laskutus

Sauli Vuorinen
toimitusjohtaja
sauli.vuorinen@lehtisepat.fi
Saulin
Saulin Linkedin

Lehtisepät Oy Rotaatiopainot
timo.vehmanen@lehtisepat.fi

HUOM! Laskutustiedot muuttuneet 1.11.2021!

pdf-laskut: lehtisepat@pdf.basware.com
Lehtisepät Oy
PL 159
40101 Jyväskylä

OVT-tunnus:
003707065181

Välittäjätunnus:
BAWCFI22

Laskutustiedustelut:
Timo Vehmanen
Tuotannon laatuvastaava / laskuttaja
+358 400 133917
laskutus@lehtisepat.fi
Lehtisepät Oy Arkkipaino
nina.ostrom@lehtisepat.fi

HUOM! Laskutustiedot muuttuneet 1.11.2021!

pdf-laskut: lehtisepat@pdf.basware.com
Lehtisepät Oy
PL 159
40101 Jyväskylä

OVT-tunnus:
003707065181

Välittäjätunnus:
BAWCFI22

Laskutustiedustelut:
Nina Öström
Myyntisihteeri
+358 400 133 903
laskutus.lahti@lehtisepat.fi
Arkkipainon lähettämö
LASTAUS 2
lahettamo.lahti@lehtisepat.fi
Ilmarisentie 9 (PL 80)
15101 Lahti

Kuljetukset:
LASTAUS 2

Ajo-ohje

Avoinna arkisin
klo 7 - 16:30
sekä tarvittaessa erikseen
sovittuna aikana.